Praca w Amsterdamie – informacje w pigułce

Data dodania: 03.03.2017


Amsterdam to stolica konstytucyjna Holandii, położona bezpośrednio nad rzeką Amstel i otoczona licznymi kanałami, przez co jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Ale jest to także coraz częściej obierany kierunek wyjazdów osób poszukujących pracy za granicą. Jak wygląda praca w Amsterdamie, jak żyje się w tym malowniczym mieście i kto ma największe szansę, żeby się tam odnaleźć – najważniejsze informacje w pigułce.

Amsterdam – atrakcje turystyczne

Holandia położona w centrum Europy cieszy się uznaniem pracowników z wielu krajów Unii Europejskiej. Z kolei jego konstytucyjna stolica, czyli Amsterdam od wielu lat stanowi atrakcyjny kierunek wycieczek turystycznych, niezależnie od pory roku. Wśród najbardziej znanych i cenionych atrakcji w Amsterdamie należą Pałac Królewski, zabytkowy kościół Westerkerk czy zwodzony most Magere Brug. Nie można też pominąć niepowtarzalnej Dzielnicy Czerwonych Latarni, która stanowi prawdziwie niepowtarzalną atrakcję na mapie Amsterdamu.

Turystów przyciąga także niecodzienna architektura miasta – uliczki położone nad kanałami, niczym w Wenecji, otoczone zielenią i zabytkowymi kamienicami sprawiają, że nawet zwykły spacer staje się niezapomnianym przeżyciem. Takie otoczenie jest jednym z wielu argumentów, dla których imigranci zarobkowi często decydują się na związanie swojego życia na stałe z tym miejscem.

Rynek pracy w stolicy Holandii

Zazwyczaj oferty pracy w Amsterdamie pochodzą z takich branży jak bankowość, ubezpieczenia czy produkcja i przemysł. Jest to związane bezpośrednio z funkcjonowaniem dużych firm i międzynarodowych korporacji. Ale w Amsterdamie prężnie rozwijają skrzydła również małe start-upy z branży IT.

Amsterdam to także siedziba wielu biur z dziedziny analityki finansowej. Właśnie w tym miejscu znajduje się najstarsza giełda na świecie, która należy do czołówki najbardziej istotnych w Europie.

W okresie letnim w Amsterdamie można też znaleźć oferty pracy tymczasowej, skierowane głównie do kandydatów z zagranicy.

Dla kogo praca w Amsterdamie

Oferty pracy w stolicy Holandii zainteresują na pewno osoby, które szukają zatrudnienia sezonowego i tymczasowego. Nie brakuje rekrutacji dla pracowników fizycznych, jest też wiele ofert w branży produkcji oraz transportu.

Zatrudnienie znajdą także specjaliści w dziedzinie usług i inżynierii, szczególnie w ramach elektroniki i elektryki, mechaniki czy konstrukcji. Co ciekawe, nie zawsze pracodawcy wymagają od kandydatów znajomości języka niderlandzkiego – bardzo często wystarczy język angielski lub niemiecki.


szukam pracy